İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

KAYMAZ ZEMİN İÇİN NANO-GRİP SİSTEM

KAYMAZ ZEMİN İÇİN NANO-GRİP SİSTEM

KAYMAZ ZEMİN İÇİN NANO-GRİP SİSTEM   

0 (555) 187-3656   /  zafer@yenican.com

Nano-Grip, ıslak yüzeylerde kaymayı ve dolayısıyla kayıp düşmelerden meydana gelen ciddi yaralanma ve ölüme varan kazaları engelleyen bir sistemdir.

Mineral bazlı zeminlerde etki eden ürünümüzü dünya pazarında özel kılan ve diğer ürünlerden ayıran üç önemli özelliği bulunmaktadır.

  • Nano-Grip zeminin mevcut parlaklığını – matlığını, rengini değiştirmeden, elle ve gözle değişimi hissetmeden kaymazlık sağlamaktadır.
  • Nano-Grip kaplama bir ürün olmadığı için soyulması, kir tutması mümkün değildir. Uygulama sonrası yüzey daha önce nasıl su tutuyorsa, nasıl kirleniyorsa aynı şekilde fiziksel özelliğine devam eder. Başka ürünler gibi soyulup kir tutmaz, leke yapmaz.
  • Nano-Grip ile uygulama yapılan yerler kullanım alanlarına göre AB normlarına uygun ve hatta daha yüksek standartlara (yürüme alanlarında 0,60 COF, ıslak alanlarda 0,70 COF, havuz kenarlarında 0,85 COF, yağlı zeminlerde 0,95 COF) getirilerek sertifikalandırılmakta, dolayısıyla zeminler İş Güvenliği Kanunu ve Erişilebilirlik kanununa (engellilerle ilgili yasa) uygun hale getirilmektedir.

Özellikle banyo, havuz kenarı, mutfak, balkon, merdiven gibi düşme tehlikesi yüksek olan ıslak zeminlerde kullanılan Nano-Grip, AVM’ler,okullar, restoranlar, turistik tesisler, SPA ve hamamlar,havaalanları, spor merkezleri, kaplıcalar, hastaneler, fabrikalar, askeriyegibi kalabalık, dolayısıyla düşme kazası oranı yüksek olan daha birçok kamu kurum ve kuruluşun tercih ettiği bir üründür. Üstelik Nano-Grip uygulanan bu riskli yerlerde tazminat riski de ortadan kalkar!

Uygulama yapılan yüzeye, Amerikan scofmetre tarafından yapılan ölçüm sonrası tazminat riskine karşı sertifikalandırılmaktadır. Vermiş olduğumuz bu sertifikaların ölçüm sonuç raporu olarak mahkemelerce kabul edildiği,gerektiği zamanda bu ölçülerin bilirkişiler eşliğinde tekrar yapıldığını belirtmeliyiz.

ETKİLERİ: Seramik, fayans, granit, mermer v.s. gibi bütün taş bazlı zeminlerde uygulanan patentli bir ürün olan Nano-Grip, uygulandığı zeminin renginde, parlaklığında ve şeklinde hiçbir değişiklik göstermez. Zeminin ıslandığı zaman etkisi fark edilen Nano-Grip kesinlike bir kaplama malzemesi değildir. Her taşın yüzeyinde bulunan gözenekleri, elle hissedilmeyecek, gözle görülmeyecek, sadece mikroskopla görülebilecek ve doğal vakum etkisi oluşturacak şekilde çoğaltan bir uygulamadır.

UYGULAMA: Derinlemesine temizlik yaptıktan sonra kaygan yüzeye 30-60 dakika uyguladığımız solüsyonun temizlenmesinin ardından, zemini hemen kullanıma açabilirsiniz. Beklemeden, gün, saat, vakit kaybetmeden evinizi ve iş yerinizi daha hijyenik ve kaymaz bir şekilde hemen kullanabilirsiniz.

Nano-Grip, sevdiklerinizin, müşterilerinizin, personelinizin sağlığını korur;iş kazalarına engel olmakla kalmayıp, iş yeri performansını arttırır…

Bilim yoluyla GÜVENLİK…

 

Hakkımızda

20 yılı aşkın tecrübesi, uluslararası konut sağlığı, hastaneler ve ticari piyasalarda anti-kayma ve anti-mikrobiyal koruma çözümleri sağlayan ABD’li Nano-Concepts şirketin Türkiye distribütörü olan ve ürünlerinin ithalatını yapan bir firmayız. En önemlisi uygulamaları biz yapıyoruz. Nano-Concepts Türkiye olarak 2010 yılından bu yana yaptığımız uygulamalarla Ülkemizde kaymaz zemin konusunda bu yeni teknolojiyi uygulayan tek firmayız.

Nano-kavramlar güvensiz yüzeylerin oluşturduğu tehditlere karşı halkı korumak için, en son bilimi, malzeme, araştırma ve teknikleri kullanır.Biz güvensiz zeminleri iyileştirerek tehditlere ve hasarlara karşı bireyleri koruyor ve hayatın kalitesini arttırıyoruz.

Referanslarımızla güvenilir bir firma olduk. Müşteri memnuniyetinden taviz vermeden ve uluslararası normlardan sapmadan yolumuza devam ediyoruz.

 

Neden BİZ

Güvenlik:

Yaşadığımız çağda dış çevre dışında kalan her ortam, insan hayatına en uygun hale gelecek şekilde düzenlenerek barınma, çalışma ve yaşam ortamı sunmaktadır. Bu ortamın değişmez maddelerinin başında gelen unsur güvenliktir. Bu hususa dışarıdan gelebilecek tehlikelerin dışında, temas halinde bulunulan her türlü zemin de girmektedir. Evlerimizde, iş yerlerimizde, okullarda, çeşitli spor müsabakalarının yapıldığı ve eğitim alınan yerlerde insan yükünü taşıyan ve çoğunlukla ne kadar önem arz ettiğini bilmeden üzerinden geçtiğimiz zeminlerdir.

Biz bu aşamada kişiler için riskli veya uygun olmayan zeminleri istenen normlara getirme yükünü üstlenmiş bir kurumuz. Bunu da güvenlik testlerinden tam not almış Amerikan patentli Nano-Grip’le yapmaktayız.Her ortamın kendine has özellikleri olduğu bilincini taşıyarak ve bununla beraber müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik zemin kaydırmazlık çözümleri sunarak güvenliği ön planda tutuyoruz.

Kalite:

Hayatın her aşamasında karşımıza çıkan bir unsur olan satılan bir ürünün veya bir hizmetin fiyatı ile yararı arasında kurulan bir dengedir. Her zaman aldığınız bir ürün veya hizmet karşılığı ödenen ücretin çokluğu yüksek kalite sonucunu doğurmayabilir. Alınan ürün veya hizmet her bakımdan incelendiği zaman oluşan fayda gerçek kaliteyi belirleyen en önemli ölçüttür. Bizim işimizde bu durum kendini ilk andan son ana kadar artan bir kalite algısıyla müşteri memnuniyeti de gözeterek hissettirir.Gerek Nano-Grip kendini dünya pazarında ispatlamış olmasıyla gerekse geçirilen tüm aşamaların en ince detaylarına kadar hesaplanmasıyla bu his daha da kuvvetlenir. Gerçekleşmeyecek hiçbir vaat bizim çalışmalarımızda yer almaz.

 

 

 

YASAL ZORUNLULUK

“DİKKAT! KAYGAN ZEMİN” yazısının olası bir kaza durumunda tazminat ödemeye engel olmadığını çoğu firma ve kurumlar bilinmektedir.2008 yılı itibariyle ülkemizde de Avrupa birliği uyum yasaları gereğince, iş yerleri ve tüm kamuya açık yerlerin zeminlerini “Kaydırmaz Zemin” olması, yasal bir zorunluluk haline gelmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Yasaları gereğince alınan kararlara göre, iş yerlerinin taban döşeme ve kaplamaları sağlam,mümkün olduğunca düz ve kaymaz bir şekilde olması bir gereklilik…

 Sosyal Sigortalar Kurumu istatistiklerine göre, yıllık ortalama 83 bin iş kazası meydana gelmekte ve bunların 840 ’ı ölümle sonuçlanmakta.

378 sayılı Erişilebilirlik Kanunu (Engellilerle ilgili)standartlarına uygun olmayan yapılı çevre uygulamalarına idari para cezası verilmesini emrediyor. Kanunun geçici 2 ve 3 maddeleri kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmî yapılar ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılmış ve umuma açık hizmet veren her türlü yapıların 7 Temmuz 2015 tarihine kadar engellilerin erişilebilirliğine uygun duruma getirilmesini emrediyor.

Umuma açık hizmet veren her türlü yapılar ve açık alanların gerçek ve özel hukuk tüzel kişilerine standartlara uygun erişilebilir olmayan uygulamaya yönelik her bir tespit için 1.000.- TL’den 50.000.- TL’ye  kadar idari para cezası uygulanır. Belediyeler ve kamu kurum ve kuruluşlarına standartlara uygun erişilebilir olmayan uygulamaya yönelik her bir tespit için 5.000.- TL’den 500.000.- TL’ye kadar idari para cezası kesilecek.

İdari para cezalarına yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığın'dan“Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliği” 20 Temmuz 2013 tarihli 28713 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik kapsamında her ile vali başkanlığında Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonları kurulmuştur. Bu komisyonların 7 Temmuz 2015 tarihine kadar ek süre verme veya idari para cezası kesme yetkisi bulunmakta. İzleme ve denetleme çalışmaları engellilerin yoğun kullandıkları alanlardan başlayarak yapılacak olup şikâyet durumları öncelikli olarak değerlendirmeye alınacak.

Aynı zamanda bireylerin erişilebilirlik standartlarına uygun olmayan uygulamalar için mahkemeye verme hakkı da var.

Zemin döşemesinin ıslak ya da kuru durumda kaygan olması erişilebilirlik standartlarına aykırı olduğu için en kısa sürede bu döşemelerin kaydırmaz hale getirilmesi zorunluluk. Aksi halde cezai müeyyideye uygulanıyor.

2005 yılında yürürlüğe giren 5378 Sayılı Kanunun Geçici 3. maddesinde idari para cezasını yer almakta.

3194 Sayılı İmar Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında erişilebilirlik hükümlerine aykırı yapılan uygulamalara ilişkin 1997 yılından bu tarafa dava açılabilmesi mümkün.        İRTİBAT TELEFON : 0 (555) 187 -3656Kategoriler
05551873656

yenican.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Sitene bedava hit gönder - Süper Organik HitSitene bedava hit gönder - Süper Organik Hit